meallamatia.blogspot.gr

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

ΤΡΙΤΩΣΕ ΤΟ...ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΤΗΣ ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 2/11/2012

Την τρίτη της κατά σειρά νίκη σημείωσε η ανδρική μας ομάδα σήμερα Παρασκευή 2/11/12 στο Α΄κλειστό γυμναστήριο Ιλίου (Πεταλούδα) καθώς νίκησε δύσκολα τον Αρίωνα Αμαρουσίου με 63-60 (35-24).

Την ομάδα συνεχίζει να υποστηρίζει με την ευγενική του χορηγία το νεανικό ανεξάρτητο κοινωνικοπολιτικό blog

Πιάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να ξεφύγει με 35-24. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο ανεξήγητα οι παίκτες μας φάνηκε να χαλαρώνουν και κάνοντας περιττές και βεβιασμένες επιθέσεις σε συνδυασμό με τα πολλά λάθη, έδωσαν την ευκαιρία στον αντίπαλο να πλησιάσει στο σκόρ και να απειλήσει την ομάδα μας ακόμα και με ήττα! Η καλή όμως άμυνα στο τελευταίο ενάμιση λεπτό έδωσε την δύσκολη νίκη στην ομάδα μας! Διακριθέντες δεν υπάρχουν παρά μόνον στο πρώτο ημίχρονο που ήταν και ότι καλύτερο είχε να παρουσιάσει η ομάδα καλοί ήταν οι Ψυχάρης, Γόντικας και Βελτσίστας. Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν Χρήστου Ζώης (προπονητής) Μανωλάκος Πέτρος 2π, Κούκος Χρήστος, Ηλιόπουλος Θανάσης 1π., Πολίτης Θανάσης 1π., Μπουτσικάκης Παναγιώτης 6π ( 2τρ), Γόντικας Μπάμπης 11π.(1τρ.), Μοσχέτας Ηλίας 7π., Τσετσώνης Δημήτρης 2π, Ψυχάρης Γιάννης 7π., Τσερώνης Φοίβος 12π., Βελτσίστας Γιώργος 12π.(1 τρ.), Παγώνης Δημήτρης 2π. Επόμενος αγώνας της ομάδας μας είναι το Σάββατο 10/11 και ώρα 19.45 στο κλειστό γυμναστήριο της Άνοιξης με αντίπαλο τον ΑΣΚ Κρυονερίου.